Terapia wad postawy ciała polecana jest wszystkim, u których da się zauważyć odstępstwa od prawidłowej postawy takie jak: wysunięta głowa, odstające łopatki, asymetryczne ustawienie miednicy, koślawienie kolan i stóp, czy nieprawidłowe ukształtowanie kręgosłupa np. skoliozy. Polecana jest również osobom aktywnym fizycznie w celu zabezpieczenia się przed negatywnymi skutkami obciążeń treningowych.
Przy dzisiejszym trybie życia i niskim poziomie aktywności fizycznej u coraz większej liczby osób rozwija się nieprawidłowa postawa ciała. Brak optymalnego napięcia posturalnego w okresie wczesnodziecięcym może być zniwelowany za pomocą rehabilitacji neurorozwojowej. Jeżeli jednak z różnych powodów w późniejszym wieku ujawnią się wady postawy wskazane jest rozpoczęcie rehabilitacji ukierunkowanej na korekcję konkretnej wady. Źle dobrana aktywność fizyczna (np. regularne treningi sportowe) może niejednokrotnie wpływać na pogłębianie się istniejących już wad postawy oraz występowanie urazów.
Zajęcia rehabilitayjne obejmują w zależności od potrzeb terapię manualną (przywracanie prawidłowej ruchomości stawów, łańcuchów mięśniowo-powięziowych i nerwów obwodowych), odpowiednio dopasowane ćwiczenia, stabilizację centralną i obwodową oraz edukację dziecka i rodziców w zakresie kontroli postawy ciała i zalecanych form aktywności fizycznej.